Ako správne natrieť kovový povrch?

Farby Hammerite sa môžu používať na rôzne kovové povrchy, ako napr. zábradlie, záhradný nábytok, kvetináče, a dokonca aj na balkóny. Nielen že jeho použitím kovové plochy ochránite, skrášlite tak aj svoje okolie.

  1. Odstráňte z povrchu všetku uvoľnenú hrdzu a odlupujúcu sa farbu pomocou drôtenej kefy.
  2. Ak už je kov natretý, dôkladne ho umyte saponátom zriedeným vo vode, opláchnite čistou vodou a nechajte uschnúť.
  3.  Na zistenie kompatibility urobte testovací náter na malej ploche natretého povrchu. Akákoľvek reakcia sa prejaví do jednej hodiny. Pokiaľ je reakcia s náterom viditeľná, odstráňte z celého povrchu všetku farbu a plochu umyte odmasťovačom. Opláchnite čistou vodou a nechajte uschnúť.
  4. Pokiaľ sú natierané plochy vyrobené z holého zinku, hliníka alebo galvanizovaného kovu, použite Hammerite priamo na neželezné kovy.
  5. Hladké kovové povrchy mierne zbrúste, zlepšíte tak priľnavosť náteru.
  6. Plochy okolo natieraného predmetu riadne zakryte silnou vrstvou novín alebo ochrannou fóliou, ochránite ich tak pred nežiaducimi škvrnami.
  7. Farbu pred použitím dobre premiešajte a pri aplikácii použite kvalitný štetec. Úzky štetec sa hodí na zábradlie, široký štetec je vhodný na väčšie kovové objekty, ako je napr. záhradný stôl.
  8.  Na dosiahnutie čo najlepšie vyzerajúceho výsledku aplikujte dve vrstvy, každú z nich nechajte dôkladne zaschnúť podľa inštrukcií na obale produktu.