Ako natrieť garážovú bránu?

Garážová brána môže tvoriť veľkú časť exteriéru vašej nehnuteľnosti. Je preto dôležité, aby vyzerala elegantne a robila dobrý prvý dojem. Pri práci sa riaďte nasledujúcimi pokynmi:

Ako správne natierať garážovú bránu:

  1. Povrch brány pred natieraním zdrsnite hrubým šmirgľovým papierom alebo drôtenou kefou.
  2. Bránu umyte saponátom zriedeným vodou. Tak sa odstráni prach, mastnota a nečistoty, ktoré môžu brániť farbe v tom, aby sa náležite prichytila k povrchu. Uistite sa, že je brána pred aplikáciou farby úplne suchá.
  3. Pokiaľ natierate vonku, uistite sa, že sa teplota pohybuje v optimálnom rozmedzí, čo je 8 až 25 °C.
  4. Než začnete garážovú bránu natierať, uistite sa, že zem a okolité plochy sú pred kvapkami či striekancami dobre chránené ochrannou fóliou alebo novinami.
  5. Začnite tým, že garážovú bránu otvoríte a natriete hrany, ktoré nie sú viditeľné, keď je brána zatvorená. Keď hrany zaschnú, dvere zatvorte a začnite natierať hornú časť brány. Možno si budete musieť pomôcť pristavením schodíkov. Pri práci postupujte smerom zhora nadol, pokým nebude celá brána hotová.
  6. Vždy začnite aplikáciou jednej vrstvy, druhú aplikujte iba v prípade nutnosti. Ak budete druhú vrstvu aplikovať, nechajte prvú vrstvu dobre uschnúť. Riaďte sa inštrukciami na zadnej strane plechovky.